پرسشنامه اضطراب رایانه ای هنسن ، گلاس و نایت با نمره گذاری، روایی و پایایی | achieve | 1814

محقق گرامی سلام و عرض ادب. تنها راه برای دانلود پرسشنامه اضطراب رایانه ای هنسن ، گلاس و نایت با نمره گذاری، روایی و پایایی کلیک کردن بر روی دکمه دانلود است. پس همین الان دست به کار شوید و برای خرید اقدام کنید. موفق و موید باشید. نکته: بسیاری از کاربران اولین بار است که پرداخت اینترنتی دارند و نمی دانند برای این منظور به چه اطلاعاتی از کارت نیاز دارند. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید با ما از طریق تلگرام تماس بگیرید تا مشکلتون رو حل کنیم.

درویش نشناخت نیز‬ ‫مهانی‬ ‫ساز‬ ‫بیاراست پرسشنامه اضطراب رایانه ای هنسن ، گلاس و نایت با نمره گذاری، روایی و پایایی چون بوستان خان خویش‬ ‫که‬ ‫بودند‬ پرسشنامه اضطراب رایانه ای هنسن ، گلاس و نایت با نمره گذاری، روایی و پایایی ‫گردن‬ ‫فراز‬ ‫مهان را همه کرد پرسشنامه اضطراب رایانه ای هنسن ، گلاس و نایت با نمره گذاری، روایی و پایایی مهمان خویش‬ ‫‪56‬‬ ‬‬ ‫پس‬ ‫وزان‬ پرسشنامه اضطراب رایانه ای هنسن ، گلاس و نایت با نمره گذاری، روایی و پایایی ‫گنجها‬ ‫همان‬ ‫در‬ ‫گشادن‬ ‫همان‬ ‫همه‬ پرسشنامه اضطراب رایانه ای هنسن ، گلاس و نایت با نمره گذاری، روایی و پایایی ‫گنج‬ ‫گنج‬ ‫را‬ ‫جامه‬ ‫و‬ ‫خواسته‬ پرسشنامه اضطراب رایانه ای هنسن ، گلاس و نایت با نمره گذاری، روایی و پایایی ‫بر‬ ‫راگشادن‬ ‫گوهر‬ ‫فراز‬ ‫آراسته‬ ‫گرفت‬

پرسشنامه اضطراب رایانه ای هنسن ، گلاس و نایت با نمره گذاری، روایی و پایایی

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: پرسشنامه اضطراب رایانه ای هنسن ، گلاس و نایت با نمره گذاری، روایی و پایایی

پرسشنامه اضطراب رایانه ای هنسن ، گلاس و نایت با نمره گذاری، روایی و پایایی

دانلود پرسشنامه اضطراب رایانه ای هنسن ، گلاس و نایت با تفسیر و نمره گذاری، روایی و پایایی

مشخصات فایل

تعداد صفحات

5

حجم

16/853 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

معرفی و هدف پرسشنامه اضطراب رایانه ای

با سلام. پرسشنامه حاضر ارزیابی کننده نظر جنابعالی درباره اضطراب رایانه ای می باشد و میزان افکار و احساسات شما را نسبت به رایانه بررسی می کند. طبیعی است که در این پرسشنامه پاسخ صحیح و غلطی وجود ندارد و ملاک ارزیابی شما می باشد. خواهشمند است از میان گزینه های ارائه شده گزینه ای که نظر شما را بهتر بیان می کند را انتخاب نمائید. 

تفسیر و  نمره گذاری پرسشنامه اضطراب رایانه ای:

این مقیاس در سال 1987 توسط هنسن ، گلاس و نایت تهیه شد. مقیاس مذکور 19 گویه دارد، گویه های مقیاس بسته پاسخ و در مقیاس 5 درجه ای از کاملاَ مخالفم تا کاملاَ موافقم درجه بندی شده اند که از نمره 1 الی 5 به هر گزینه تعلق می گیرد. از همبن رو دامنه نمرات بین 19 تا 95 می باشد. لازم به ذکر است گویه های 2- 4- 5- 6- 7– 9- 10 – 17 – 19به صورت معکوس نمره گذاری می شود. هنسن و همکاران (1987) مقیاس را بر روی 272 نفر از دانشجویان روانشناسی با میانگین سنی 5/19 سال اجرا کردند. میانگین اضطراب رایانه برابر با 58/43 ، انحراف معیار 73/11 و دامنه نمرات بین (21-89) بود. آنها نمرات بالای 31/55 را بیانگر اضطراب رایانه بالا و نمرات پایین تر از 85/31 را حاکی از اضطراب خفیف و نمرات بین 85/31 و 31/55 را اضطراب کم محسوب کردند و همینطور معتقدند که مقیاس همسانی درونی بالا دارند. آنها برای این مقیاس ضریب آلفا را برابر 87/0 گزارش کردند آنها همینطور برای مشخص کردن روایی مقیاس، همزمان از یک مقیاس دیگر اضطراب رایانه استفاده کرده و نشان دادند که مواد مقیاس درجه بندی با خرده مقیاس های اضطراب یعنی، علاقه، اعتماد و اضطراب رایانه همبستگی بالایی دارد. همینطور مواد مقیاس ضرایب همبستگی بالایی را با مقیاس ریاضی نشان داد.

روایی و پایایی پرسشنامه اضطراب رایانه ای

روایی  پرسشنامه

منظور از روایی این است که مقیاس و محتوای ابزار یا سوالات مندرج در ابزار دقیقا متغیر ها در موضوع مورد مطالعه را بسنجد. یعنی که هم داده های گرد آوری شده از طریق ابزار مازاد بر نیاز تحقیق نباشد و هم اینکه بخشی از داده های مورد نیاز در رابطه با سنجش متغیر ها در محتوای ابزار حذف نشده باشد یا به عبارت دیگر ، عین واقعیت را به خوبی نشان دهد. مثلا آزمون هایی همچون تست هوش یا آزمون پیشرفت تحصیلی اگر نتوان بهره هوش و میزان معلومات دانش آموزان را اندازه گیری کند، روایی نخواهد داشت (حافظ نیا ، 1386 ، ص 155).

 پایایی  پرسشنامه

پایایی ابزار که از آن به اعتبار ، دقت و اعتماد پذیری نیز تعبییر می شود ، عبارت است از اینکه اگر یک وسیله اندازه گیری که برای سنجش متغییر و صفت ساخته شده در شرایط مشابه در زمان یا مکان دیگر مورد استفاده قرار گیرد، نتایج مشابهی از آن حاصل شود. به عبارت دیگر ابزار پایا ابزاری است که از خاصیت تکرار پذیری و سنجش نتایج یکسان برخوردار باشد (حافظ نیا ، 1386 ، ص 155).

بازیونلوس  (1996،به نقل از لواسانی،1382) در پژوهشی با نمونه ای شامل 196 نفر مرد و 36 زن از مدیران انگلیسی، برای مقیاس درجه بندی اضطراب رایانه ضریب آلفای برابر با 87/0 را به دست آورد که با ضریب به دست آمده توسط تهیه کنندگان مقیاس برابر است.

لواسانی (1382) برای بررسی قابلیت اعتماد مقیاس درجه-بندی اضطراب رایانه مشخصه های توصیفی آماری، ضریب همبستگی هر گویه یا نمره کل مقیاس و ضریب آلفای کرانباخ برای 19 گویه برابر با 80/0 و بر اساس روش دو نیمه کردن گاتمن  برابر با 68/0 به دست آمد. قمی (1387)نیز در پژوهش خود پایایی این پرسشنامه را با آلفای کرانباخ 83/0 گزارش کرده است.

در پژوهش حاضر ضریب آلفای کرانباخ 81/0 به دست آمد.

👇محصولات مشابه با پرسشنامه اضطراب رایانه ای هنسن ، گلاس و نایت با نمره گذاری، روایی و پایایی👇

پرسشنامه اضطراب کتل word تفسیر و نمره گذاری، روایی و پایایی پرسشنامه اضطراب شناختی و جسمانی با نمره گذاری، روایی و پایایی دانلود پرسشنامه استاندارد اضطراب زانک با نمره گذاری، روایی و پایایی پرسشنامه مقیاس اضطراب ریاضی برای کودکان با نمره گذاری، روایی و پایایی پرسشنامه سبک های یادگیری کلب با نمره گذاری، روایی و پایایی پرسشنامه باورهای فراشناختی ولز (30-MCQ) با نمره گذاری، روایی و پایایی پرسشنامه دست برتری چاپمن با نمره گذاری، روایی و پایایی پرسشنامه عزت نفس روزنبرگ word با نمره گذاری، روایی و پایایی پرسشنامه هوش هیجانی بار آن 90 سوالی با نمره گذاری، روایی و پایایی

👇محصولات تصادفی👇

تحقیق کامل در مورد بیماری سرطان دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتماد به نفس 51 صفحه سوالات آزمون احراز صلاحیت مشاوران فناوری و اطلاعات-بخش عمومی مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوشمندی بازاریابی 33 صفحه پاورپوینت فصل دهم تئوری حسابداری مالی ویلیام اسکات حقوق و پاداش مدیران اجرایی مبانی نظری و پیشینه تحقیق خودکارآمدی 52 صفحه پروپوزال و طرح تفصیلی ارائه مدلی مناسب جهت مدیریت کیفیت خدمات در سازمان پرسشنامه بررسی مولفه‌های موثر بر ترغیب مردم به سپرده گذاری در بانک‌های دولتی و خصوصی پرسشنامه استاندارد توانمندسازی کارکنان اسپریتزر بررسی و طبقه بندی اختلالات یادگیری با تاکید بر نارساخوانی تحولی پاورپوینت فصل دوم کتاب تئوری حسابداری مالی (جلد اول) تألیف شرودر و همکاران ترجمه پارسائیان پاورپوینت بررسی معماری فروشگاه کفش ملی پاورپوینت انفصال از خدمات دولتی آزمایشگاه تکنولوژی بتن آزمایش مقاومت در برابر ضربه پاورپوینت تحلیل هتل Acto galaxy روسیه

👇کلمات کلیدی👇

پرسشنامه اضطراب رایانه ای دانلود پرسشنامه اضطراب رایانه ای روایی پرسشنامه اضطراب رایانه ای پایایی پرسشنامه اضطراب رایانه ای نمره گذاری پرسشنامه اضطراب رایانه ای پرسشنامه اضطراب رایانه ای هنسن و همکاران پرسشنامه اضطراب رایانه ای هنسن ، گلاس و نایت