👈 فروشگاه فایل 👉

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش طرحواره های ناسازگار اولیه

ارتباط با ما

... دانلود ...

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش طرحواره های ناسازگار اولیه

دانلود نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد روانشناسی با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق طرحواره های ناسازگار اولیه ورد قابل ویرایش با فرمت doc بصورت جامع و کامل با منابع بروز و جدید

مشخصات فایل

تعداد صفحات

48

حجم

69/545 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش طرحواره های ناسازگار اولیه هدف این نوشتار است.طرحواره بازنمایی  انتزاعی خصوصیات متمایز کننده یک واقعه است. به عبارت دیگر، طرحی کلّی از عناصر برجسته یک واقعه را طرحواره می گویند. در روانشناسی، احتمالا این واژه بیشتر با کارهای پیاژه  تداعی می شود، در حوزه رشد شناختی، طرحواره به عنوان "نقشه انتزاعی شناختی" در نظر گرفته می شود که راهنمای تفسیر اطّلاعات و حل مسئله است (یانگ، کلوسکو و ویشار؛ ترجمه، حمیدپور و اندوز، 1391).

طرحواره های ناسازگار اولیه، الگوهای هیجانی و شناختی خود – آسیب رسانی هستند که در ابتدای رشد و تحول در ذهن شکل گرفته اند و در سیر زندگی تکرار می شوند. یانگ معتقد است که رفتارهای ناسازگار در پاسخ به طرحواره به وجود می آیند. بنابراین، رفتارها از طرحواره ها نشات می گیرند، ولی بخشی از طرحواره ها محسوب نمی شوند (یانگ، کلوسکو و ویشار؛ ترجمه، حمیدپور و اندوز، 1391). 

       تعریف عملیاتی: طرحواره ناسازگار اولیه شامل پانزده طرحواره (رها شدگی/ بی ثباتی، بی اعتمادی/ بدرفتاری، محرومیت هیجانی، نقص/ شرم، انزوای اجتماعی/ بیگانگی، وابستگی/ بی کفایتی، آسیب پذیری نسبت به ضرر یا بیماری، خودتحول نیافته/ گرفتار،  شکست، استحقاق/ بزرگ منشی، خویشتن داری و خودانضباطی ناکافی، اطاعت، ایثار، بازداری هیجانی، معیارهای سرسختانه/عیب جویی افراطی) می باشد که توسط پرسشنامه طرحواره های ناسازگار اولیه یانگ (75 گویه) سنجیده می شود.    

فهرست مطالب

فصل دوم مبانی نظری و پیشینه پژوهش    5

طرحواره    7

مفروضات طرحواره ها    10

ریشه تحولی طرحواره    12

نیازهای هیجانی    12

تجارب اولیه زندگی    13

خلق و خوی هیجانی    15

بیولوژی طرحواره های ناسازگار اولیه    17

حوزه های طرحواره های ناسازگار اولیه    18

حوزه اول: بریدگی و طرد    19

تا به حال سه نوع محرومیت هیجانی شناسایی شده است:    20

حوزه دوم: خودگردانی و عملکرد مختل    21

حوزه سوم: محدودیت های مختل    22

حوزه چهارم: دیگر جهت مندی    23

حوزه پنجم: گوش به زنگی بیش از حد و بازداری    25

پیشینه پژوهش    31

جمع بندی    42

منابع    44

👇محصولات تصادفی👇

مبانی نظری و پیشینه تحقیق خشونت بین والدین 39 صفحه پاورپوینت درس معانی و بیان 2 رشته زبان و ادبیات فارسی طراحی مدل ارزیابی عملکرد سازمان با استفاده از مدل ترکیبی DEA و EFQM مسوولیت مدنی دولت اسلامی نسبت به جبران ضرر مبانی نظری و پیشینه تحقیق سرمایه فکری و بهره وری کارکنان